Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

Polecamy
Mój zawód - moja przyszłość

Innowacyjny materiał doradczo-informacyjny wspomagający proces rozpoznawania predyspozycji i zainteresowań zawodowych może być samodzielnie wykorzystywany przez uczniów i osoby dorosłe, wskazane jest jednak wsparcie doradców zawodowych lub metodyków. Narzędzia zostały wypracowane podczas realizacji projektu Mój zawód moja przyszłość i są współfinansowane ze środków UE.

W bieżącym numerze czasopisma
Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

Czerwiec to miesiąc, w którym rokrocznie dokonujemy ewaluacji i diagnozujemy pracę szkoły w mijającym roku szkolnym. Spraw do podsu- mowania i ocenienia zawsze jest dużo. Spróbujmy je uporządkować i posegre- gować w bloki tematyczne. Spójrzmy także na przepisy prawa oświatowego, które obligują dyrektora szkoły do podsumowania działalności placówki za mijający rok szkolny.

W bieżącym numerze czasopisma
Ignorantia iuris nocet. O nieznajomości prawa słów kilka

Dyrektor musi liczyć się z tym, że popełniając wykroczenie, nie uniknie kary grzywny. Tak zwana niska społeczna szkodliwość czynu może w wyjątkowych przypadkach wyłączyć odpowiedzialność za przestępstwo, jednak nie za wykroczenie.

W bieżącym numerze czasopisma
Szkoły publiczne pod kontrolą

Jedna trzecia nauczycieli skontro- lowanych szkół nie uczestniczyła w żadnej z zewnętrznych form doskonalenia zawodowego w okresie wdrażania nowej podstawy pro- gramowej wychowania przed- szkolnego oraz kształcenia ogólnego, a także była pozbawiona właściwego wsparcia w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych oraz podnoszeniu jakości i efektów kształcenia.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora szkoły?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.