Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

W bieżącym numerze czasopisma
Nauczyciel do zwolnienia

Jak zgodnie z obowiązującym prawem wytypować pedagoga do zwolnienia? Podjęcie decyzji o tym, któremu z nauczycieli podziękować za współpracę, jest niezmiernie trudne. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się, gdy musimy wybierać między nauczycielem innowacyjnym a tym, który niewiele z siebie nie daje, ale podlega na przykład szczególnej ochronie ze strony związków zawodowych.

W bieżącym numerze czasopisma
Prawo szkolne w świetle prawa

Akty prawa wewnętrznego są nieodłącznym elementem zarządzania jednostkami oświatowymi. Dzięki nim możliwe jest doprecyzowanie kwestii odnoszących się do zasad funkcjonowania szkół i przedszkoli. Dlatego też istotne jest, aby akty te zostały sformułowane w sposób prawidłowy i nie wykraczały poza dopuszczalne normy prawne.

W bieżącym numerze czasopisma
Priorytety CKE

Rozmowa z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcinem Smolikiem - Absolwentem Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od grudnia 2013 r. jest dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W bieżącym numerze czasopisma
Ile zarabia nauczyciel?

W styczniu kierownictwo ZNP przedstawiło Minister Edukacji Narodowej swoje postulaty płacowe. Średnie wynagrodzenie nauczycieli w sektorze publicznym jest bowiem zamrożone na poziomie z 1 września 2012 r. Ile zatem zarabia nauczyciel w publicznych przedszkolach i szkołach? 

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora szkoły?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.