Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Działanie w obliczu sytuacji kryzysowej okiem pedagoga

Niewątpliwie uczeń przeżywający kryzys powinien zostać objęty pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Działanie w tak specyficznych okolicznościach może się wiązać z wieloma komplikacjami, które najczęściej są wynikiem naszego braku przygotowania na nieoczekiwane ewentualności. 

W bieżącym numerze czasopisma
Formy wsparcia ze strony urzędów pracy przy zatrudnianiu pracowników

Zatrudnienie pracownika z urzędu pracy może przynieść osobie prowadzącej szkołę wymierne korzyści. Na takie działania przewidziane są środki finansowe w ramach funduszu pracy. Zainteresowane osoby mogą starać się o dofinansowanie lub refundację wydatków. Warunkiem jest przyjęcie do pracy osoby bezrobotnej.

W bieżącym numerze czasopisma
Uprawnienie do świadczenia kompensacyjnego

Świadczenia kompensacyjne zostały nauczycielom przyznane ustawą z dnia 22 maja 2009 r. o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych (Dz. U. Nr 97, poz. 800). W artykule wyjaśniamy, komu przysługuje ta forma świadczeń i jakie należy spełnić warunki, by je otrzymać.

W bieżącym numerze czasopisma
Planowanie budżetu placówki

Odpowiedzialność za przygotowanie planu finansowego dla danej placówki jest wpisana w zakres obowiązków kierowników jednostek, czyli dyrektorów szkół i placówek oświatowych. Przyjrzyjmy się mechanizmom tworzenia przez dyrektora szkoły planu finansowego, zwracając szczególną uwagę na zakres jego obowiązków we wspomnianym obszarze.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter ?
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.