Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Symbole religijne w szkole

Przynależność do innego wyznania wciąż jest czymś rzadkim, widok uczniów innych wyznań, w tym także innych wyznań chrześcijańskich, może w związku z tym powodować rozmaite uczucia – od zaciekawienia innym obrządkiem religijnym po strach i ostatecznie przejawy agresji wobec inności. Czy uczniowie mogą otwarcie manifestować swoje przekonania religijne?

W bieżącym numerze czasopisma
Niezbędne przeglądy w szkole przed nowym rokiem szkolnym

Koniec roku szkolnego to dobry moment, aby dokonać kontroli obiektów szkolnych i zaplanować niezbędne remonty. Przeglądy powinny być przeprowadzane przez dyrektora szkoły i osoby posiadające stosowne uprawnienia, a ich częstotliwość musi być zgodna z wymogami prawa i potrzebami placówki.

W bieżącym numerze czasopisma
Oświadczenie majątkowe dyrektora szkoły

Dyrektor publicznej szkoły lub przedszkola ma obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Powinien przy tym przestrzegać obowiązujących terminów i zasad składania oświadczeń. Nasz ekspert wskazuje, na co należy zwrócić szczególną uwagę. 

W bieżącym numerze czasopisma
Czas podsumowań

Czerwiec to najgorętszy miesiąc w pracy szkoły, nie tylko ze względu na pogodę, ale przede wszystkim z powodu zakończenia roku szkolnego i związanego z nim natłoku pracy – klasyfikacje i podsumowania rocznej działalności. Lipiec i sierpień wydawać by się mogły miesiącami spokojnymi – w szkole nie ma przecież dzieci ani zajęć lekcyjnych. Ale to tylko pozory.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.