Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Zamknięcie ksiąg rachunkowych w placówce oświatowej

Początek roku to okres szczególnie pracowity dla pracowników księgowości. Aby podołać wszystkim obowiązkom, niezbędna jest bardzo dobra organizacja pracy. Oprócz sporządzenia wielu sprawozdań za rok poprzedni, trzeba dokonywać księgowań związanych z nowym rokiem. Trzeba też bardzo uważnie analizować wpływające do jednostki dokumenty.

W bieżącym numerze czasopisma
Odprawy dla pracowników likwidowanej placówki edukacyjnej

Przy omawianiu zagadnienia odpraw nauczycielskich podstawową zasadą jest stosowanie do nauczycieli przepisów ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela. Odprawy wymienione w tej ustawie przysługują tylko i wyłącznie nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. 

W bieżącym numerze czasopisma
Fałszywe zwolnienia, prawdziwy problem

Szkolna codzienność prędzej czy później daje nauczycielom i wychowawcom możliwość zetknięcia się z problemem fałszywych zwolnień lekarskich i usprawiedliwień. Z pewnością zjawisko to nie może być lekceważone. Fałszerstwa dokonywane przez uczniów, mogą być oznaką demoralizacji.

W bieżącym numerze czasopisma
Organizacja zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

Wczesne wspomaganie rozwoju jest niezwykle istotnym czynnikiem w pracy zarówno z dzieckiem, jak i z rodziną. Należy pamiętać, że szybka reakcja w postaci rozpoznania nieprawidłowości w rozwoju, diagnoza, a następnie intensywne wsparcie są w stanie zmniejszyć następstwa występujących zaburzeń.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.