Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Ochrona danych osobowych uczniów

Mówi się, że dyrektor powinien być pedagogiem, pracodawcą i menadżerem. A kiedy nauczyciel nie radzi sobie z klasą wymaga się również, aby był mediatorem. Do jego zadań należy możliwie obiektywna ocena sytuacji, odpowiednia reakcja i rozpoczęcie działań, co w wielu przypadkach okazuje się trudnym wyzwaniem wymagającym solidnego przygotowania.

W bieżącym numerze czasopisma
Zamówienia publiczne w świetle zmian prawnych

W obecnym stanie prawnym szkoły, planując zakup towarów lub usług, mogą być zobowiązane do stosowania się do procedury przewidzianej w ustawie z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Konieczność poprawnego stosowania się do rygoru procedury zamówień publicznych mogą dodatkowo utrudnić zmiany w prawie, jakie miały miejsce w tym roku.

W bieżącym numerze czasopisma
Znajomość prawa jest punktem wyjścia

Jan Lewandowski, konsultant ds. prawa oświatowego radzi dyrektorom placówek edukacyjnych na co zwrócić szczególną uwagę w nadchodzącym roku szkolnym i podpowiada, dlaczego nie warto bać się kontroli zarządczych.

W bieżącym numerze czasopisma
Planowanie pracy na nowy rok szkolny 2014/2015

Wydawałoby się, że lipiec i sierpień powinny być dla szkoły miesiącami wyjątkowo spokojnymi. Nic bardziej mylnego. Pomimo, że uczniowie, nauczyciele oraz część pracowników administracji i obsługi mają wakacje bądź urlopy, dyrektorzy szkół muszą zmagać się z trwającą rekrutacją uczniów do klas pierwszych czy planowaniem pracy szkoły na kolejny rok szkolny.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter ?
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.