Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Uprawnienia i obowiązki kuratora oświaty

Każda szkoła musi liczyć się z możliwością skontrolowania jego działalności przez kuratora oświaty. Warto znać prawa i obowiązki osób przeprowadzających zewnętrzny nadzór pedagogiczny.

W bieżącym numerze czasopisma
Mobbing i bullying w polskiej szkole

Liczne badania, obserwacje pedagogów oraz wyniki ostatnich inspekcji Najwyższej Izby Kontroli dowodzą, że nie istnieje szkoła wolna od zachowań agresywnych. Mimo szeregu działań wychowawczych i profilaktycznych, jakie podejmujemy na co dzień, nie jesteśmy w stanie całkowicie powstrzymać tego zjawiska. 

W bieżącym numerze czasopisma
Wyniki raportu o agresji i przemocy w szkołach

"W polskich szkołach nasila się agresja słowna i fizyczna kierowana wobec rówieśników oraz nauczycieli, a także przemoc w cyberprzestrzeni. Najwięcej zachowań patologicznych odnotowuje się w gimnazjach” – alarmuje jeden z ostatnich raportów Najwyższej Izby Kontroli. Rozmawiamy o nim z Ewą Czemierowską-Korubą, psychologiem od lat zajmującym się problematyką agresji.

W bieżącym numerze czasopisma
Modyfikacje programu nauczania a poprawa efektywności kształcenia

W lipcu 2014 r. Minister Edukacji Narodowej – Joanna Kluzik-Rostkowska – podpisała dokument, który dla organów nadzoru pedagogicznego stanowi podstawę do planowania pracy w bieżącym roku szkolnym. Dokumentem tym są podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015. 

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter ?
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.