Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

W bieżącym numerze czasopisma
Aby dbać o zdrowie ucznia, samemu trzeba być zdrowym

Wypalenie zawodowe to stan psychologiczny, związany z pracą, a konkretnie z doświadczaniem obciążeń w miejscu pracy. Zjawisko to zaczęto opisywać w latach 70. XX w. Wypalenie zawodowe charakteryzuje występowanie trzech czynników - wyczerpanie emocjonalne, obnizone poczucie osiągnięć i depersonalizacja.

W bieżącym numerze czasopisma
Urlop rodzicielski a przedłużanie stażu nauczycielskiego

Od 17 czerwca 2013 r. łączny wymiar urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego wynosi co najmniej 52 tygodnie, czyli 364 dni. Dotychczas, jeżeli przed porodem nauczycielka skorzystała ze zwolnienia lekarskiego, staż był przerwany i trzeba było go realizować od nowa w pełnym wymiarze.

W bieżącym numerze czasopisma
Licencjatom dziękujemy

Projekt nowego rozporządzenia MEN w sprawie kwalifikacji nauczycieli, które m.in. podwyższa wymogi w zakresie wykształcenia. Wuefiści, którzy są trenerami lub instruktorami sportu według zasad obowiązujących od 23 sierpnia 2013 r., po zmianach będą mogli być zatrudniani na podstawie przepisów Kodeksu pracy na umotywowany wniosek dyrektora.

W bieżącym numerze czasopisma
Ewaluacja zewnętrzna krok po kroku

Minister Edukacji Narodowej zapewniła cały szereg zmian obowiązujących od bieżącego roku szkolnego. Przedstawiamy zatem, na co zwracać szczególną uwagę, przygotowując się do ewaluacji zewnętrznej w placówce.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Szkoły

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora szkoły?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.